Достапни линкови

logo-print

Лукашенко најави остро справување со идните протести


Полицијата се справува со возачите

Полицијата се справува со возачите

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска изјави дека ќе се однесува пожестоко кон сите идни јавни протести во земјата. Земјата се соочува со економска криза, што доведе до неколку протести во Белорусија. Полицијата насилно го прекина последниот протест на возачите кои ја блокираа границата со Полска , откако властите решија да воведат рестрикција на нафтата и забрана за извоз на други производи од Белорусија. Денеска Лукашенко демонстрантите ги начере шпекулатори.
XS
SM
MD
LG