Достапни линкови

logo-print

Украина протера две лица од чешката амбасада во Киев


Украинскиот Премиер Микула Азаров

Украинскиот Премиер Микула Азаров

Украина протера две лица од военото аташе на чешката амбасада во Киев тврдејки дека го користеле дипломатскиот статус за да собираат информации класифицирани како државни тајни.
Чешка, минатата година ја налути Украина кога на поранешниот украински министер Богдан Данилишин, обвинет за злоупотреби, му даде азил.
XS
SM
MD
LG