Достапни линкови

logo-print

Унгарскиот премиер Орбан во посета на Македонија


Унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Денеска во Македониај ќе допатува унгарска владина делегација на чело со премиерот Виктор Орбан. Унгарскиот премиер ќе се сретне со својот македонски колега Никола Груевски, а средба ќе оствари и со претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG