Достапни линкови

logo-print

Најмалку триесетмина загинати во Авганистан


Најмалку 33 лица загинаа во напад на бомбаш самоубиец во центар за регрутирање војници во градот Кундуз во истоимената авганистанска провинција. Како што соопштија тамошните власти, повеќе од 40 лица се повредени во нападот. Шефот на полицијата во Кундуз смета дека талибанските милитанти се виновни за нападот.
XS
SM
MD
LG