Достапни линкови

logo-print

Стотина повредени на протестите во Јемен


Стотина луѓе биле повредени во главниот град на Јемен, Сана кога војската упаднала на универзитетот и со гумени куршуми и солзавец ги нападнала студентите кои им се приклучија на барањата за оставка на шефот на државата Али Абдула Салех. Во Јемен веќе неколку недели траат протестите против 32 годишното владеење на Салех кој е клучен американски сојузник во борбата против Ал Каида.
XS
SM
MD
LG