Достапни линкови

logo-print

Протести во Aвганистан поради смртта на девет деца


Илјадници жители на Авганистан денеска протестираа поради смртта на девет деца кои загинаа во воздушен напад на силите на НАТО во провинцијата Кунар. Очевидци велат дека демонстрантите марширале до местото на нападот кој се случи во вторникот. Според полицијата протестите биле ненасилни.
XS
SM
MD
LG