Достапни линкови

logo-print

Бремерц во Белград разговарал за трговијата со човечки органи на Косово


Судот во Хаг

Судот во Хаг

Главниот обвинител на Меѓународниот суд во Хаг Серж Брамерц денеска на средбата со претседателот на Националниот совет за соработка со Трибуналот за воени злосторства, Расим Љајиќ во Белград разговарал за трговијата со човечки органи на Косово. На средбата станало збор за неразјаснетата судбина на 524 лица за кои наводно е виновна ОВК.
Бремерц изјави дека соработката na српското обвинителство со Трибуналот е од исклучително значење за актуелните случаи.
XS
SM
MD
LG