Достапни линкови

logo-print

Британскиот суд за екстрадација на Асанж ќе одлучува во петок


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж

Британскиот суд за барањето на Шведска за екстрадација на основачот на Викиликс Џулијан Асанж повторно ќе расправа во петок. Судијата Хавард Ридл изјави денеска дека два дена не биле доволни да се заврши сослушувањето и дека адвокатите ќе го имаат завршниот збор во петок. Асанж е осомничен дека сексуално малтретирал две жени. Тој ги отфрла таквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG