Достапни линкови

logo-print

Американската амбасада негира вмешаност во несреќата во Каиро


Протестите во Каиро на плоштадот Тахрир

Протестите во Каиро на плоштадот Тахрир

Американската амбасада во Каиро денеска негираше дека нејзиниот персонал го возел автомобилот, кој прегази десетици демонстранти со голема брзина, што беше снимено на видео. Според амбасадата неколку нејзини возила биле украдени и ја осуди нивната употреба за насилни и криминални актови.
На видеото постирано на Јутјуб се гледа бело комбе на амбасадата, кое вози по улицата каде протестираат демонстрантите, при што ќе прегази неколку од нив без да ја намали брзината.
XS
SM
MD
LG