Достапни линкови

logo-print

Суспендирана партијата на Бен Али во Тунис


Протести во Тунис

Протести во Тунис

Тунискиот министер за внатрешни работи ги суспендираше сите активности на партијата на соборениот претседател Зин Ел Абидин Бен Али. Се наведува дека министерот Фахрат Раџи сака да побара распуштање на партијата. Во земјата се уште има протести. Демонстрантите бараат отсранување на сите функционери од поранешниот режим.
XS
SM
MD
LG