Достапни линкови

logo-print

Мирослав Лајчак во мисија во Албанија


Мирослав Лајчак

Мирослав Лајчак

Пратеникот на Европската Унија Мирослав Лајчак денеска патува за Албанија во обид да се намалат тензиите предизвикани од антивладините протести, во кои загинаа три лица. Лајчак, кој патува во Тирана на барање на специјалниот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон, состаноците ги почнува со разговор со албанскиот претседател Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG