Достапни линкови

Нови жртви при нередите во Тунис


Протстите во Тунис

Протстите во Тунис

Десетици луѓе загинале во Тунис при немирите за време на протестите во земјата. Според информациите покрај грабежите и престрелките, во главниот град распоредени се и војници и тенкови, поради полицискиот час и вонредната состојба. Претседателот Зине Ел Абидине Бен Али со неговото семејство избега во Саудиска Арабија. За привремен претседател на Тунис е поставен првиот човек на Парламентот Фоуад Мебаза.
XS
SM
MD
LG