Достапни линкови

Бајден - Ирак е на добар пат


Американскиот потпретседател Џо Бајден на средба со американските војници во Ирак

Американскиот потпретседател Џо Бајден на средба со американските војници во Ирак

Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека ирачкиот народ е „на работ“ на создавање демократска, стабилна и просперитетна држава. Во обраќањето пред американските сили во Багдад, Бајден рече дека на ирачките сили и понатаму ќе им треба американска помош.

Ова е прва посета на висок американски претставник на Ирак, по минатомесечниот избор на влада со кој заврши неколкумесечниот политички ќорсокак.
XS
SM
MD
LG