Достапни линкови

logo-print

Реконструираната хрватска влада пред Саборот


Јадранка Косор

Јадранка Косор

Хрватскиот Сабор денеска на вонредна седница ќе решава за предлогот за реконструкција на владата. Премиерката Јадранка Косор предлага нови министри за финансии, одбрана, градежништво и за култура, како и воведување на потпретседател за инвестиции. Четворицата министри кои досега ги водеа овие ресори ќе се вратат во пратеничките клупи.
XS
SM
MD
LG