Достапни линкови

logo-print

Божиќна порака на Папата преку Би Би Си


Папата Бенедикт ги повика верниците да се потсетат значењето на Христовото раѓање, во радио пораката, емитувана преку Би Би Си. Според Би Би Си, ова е прв пат Папата да испраќа божиќна порака, преку медиум во една од земјите кои ги посетил во текот на годината. Оваа порака предизвика негодување кај британските секуларисти, кои го критикуваа Би Би Си за отстапувањето безусловен простор на Папата на радиото.
XS
SM
MD
LG