Достапни линкови

logo-print

Претставници на ЕУ во посета на БиХ


Претставници на Комитетот за политички и безбедносни прашања на Европската Унија ќе престојуваат во двоневна посета во Сараево. Предвидено е денеска да се сретнат со специјалниот претставник на ЕУ за БиХ Валентин Инцко. Се очекува тие да побараат набрзо формирање влада која ќе продолжи со реформите. Претходно Инцко изјави дека меѓу политичките лиедри во БиХ се создава нов начин на комуникација.
XS
SM
MD
LG