Достапни линкови

logo-print

Реакција на МИМ за случувањата во А1


Македонскиот институт за медиуми оценува дека А1 телевизија синоќа била злоупотребена за интересите на соственикот и во политички цели. МИМ додава дека присуството на полицијата пред еден медиум може да се толкува како притисок врз слободата на медиумите. Вчерашните случувања се последица на состојбата во медиумскиот сектор што трае со години наназад и не е прв пат сопствениците да ги ставаат медиумите во служба на лични интереси, оценува МИМ.
XS
SM
MD
LG