Достапни линкови

logo-print

САД охрабрени од руските напори за влез во СТО


Економскиот советник на американскиот претседател Барак Обама изјави дека Вашингтон бил многу охрабрен од прогресот во преговорите на Русија за влез во Светкста трговска организација. Лери Самерс кој престојува во Москва изрази надеж дека Русија ќе стане членка на СТО во рок од една година. Русија бара да стане членка на оваа организација уште од 1993 година.
XS
SM
MD
LG