Достапни линкови

logo-print

Франција предупреди на терористички ризик во Британија


Француската влада ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни при патувањето во Британија поради висок ризик од терористички акции на кои цел би можел да им биде јавниот транспорт. Британската влада истото го направи за патувањата во Германија и Франција, а претходно и САД предупредија на терористичка закана за Европа.
XS
SM
MD
LG