Достапни линкови

logo-print

Киргистан ќе бара повеќе пари за руските бази


Киргистанскиот министер за одбрана изјави денеска во Бишкек дека Русија мора да плаќа многу поголема сума доколку сака да ги задржи своите воени бази во Киргистан. Русија има 4 бази во Киргистан и за нив плаќа 4 ипол милиони долари.
XS
SM
MD
LG