Достапни линкови

logo-print

Воздушен напад на НАТО ја засени посетата на Гејтс на Кабул


Посетата на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс на Кабул ја засени воздушниот напад на НАТО во северниот дел на Авганистан.Претседателота Хамид Карзаи вели дека при нападот биле убиени 10 луѓе кои работеле на предизборна кампања. Гејтс по ова, објасни дека нападот бил насочен кон бунтовниците на Ал Каеда кои се поврзани со исламското екстемистичко движење во Узбескистан.
XS
SM
MD
LG