Достапни линкови

logo-print

Стејт департментот го поздрави ослободувањето на Гомеш


Американскиот Стејт департмент го поздрави ослободувањето на американецот Еалон Гомеш од Северна Кореја и улогата поранешниот американски претседател Џими Картер. Гомеш во јануари илегално влезе во земјата а во Пјонгјанг ослободување издејствува Џими Картер.
Во Пјонгјанг, Картер се состана лидерот број на Северна Кореја,Ким Јонг Нам, кој го пренесол интересот на земјата за продолжување на шест партитните разговори за демилитаризација на Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG