Достапни линкови

logo-print

Не се планираат разрешувања на министри во Владата


Премиерот Никола Груевски изјави дека не планира да ги разреши министрите за правда, образование и здраство. Тој изјави дека нема да ги разреши затоа што тие добро си ја извршуваат својата работа. Премиерот изјави дека можеби се прави по некоја грешка, но не стратешка, но дека секогаш ја исправаат, и дека покрај грешки, прават и добри работи.
XS
SM
MD
LG