Достапни линкови

logo-print

Америка има план за напад на Иран


Шефот на Генералштабот на американската војска Мајк Мулен изјави дека војската на САД има план за напад на Иран, но оти сепак таков напад е лоша идеја. Мулен неколку пати повторува дека воен напад врз Иран ќе има сериозни и непредвидливи последници на целиот Блиски Исток, но истовремено посочува дека нуклеарната програма на Техеран е неприфатлива. Мулен, во интревју за Ен-Би–Си, изјави дека воена акција е една од опциите ако тоа биде потребно.
XS
SM
MD
LG