Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа славеше победа


Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ил присуствувал на концерт за одбележување на „победата во корејската војна“, јавија новинските агенции. Јонг Ил за време на настанот ја потенцирал „блексавата победа“ на неговата земја во тригодишниот конфликт. Во меѓувреме, Соединетите Американски држави и Јужна Кореа организираат воени вежби за спротиставување на можните севернокорејски провокации.
XS
SM
MD
LG