Достапни линкови

logo-print

Тривју се повлекува од Бунарџик


Јужнокорејската компанија Тривју се повлекува од заедничкиот проект со кинеската компанија Хајер за изградба на фабрика за производство на ЛДЦ телевизори и монитори во скопската технолошко-индустриска зона Бунарџик. Од Хајер соопштуваат дека фирмата се повлекува поради глобалната финансиска криза. Oд Хајер соопштуваат дека имаат цврста намера самостојно да го реализираат проектот кој беше во фаза на планирање речиси две години, и во моментот е во финалната фаза – започнување на проектните активности.
XS
SM
MD
LG