Достапни линкови

logo-print

Експлозии го потресоа главниот град на Уганда


Полицијата во Кампала, главниот град на Уганда, соопшти дека над 60 луѓе загинале при експлозија на две бомби поставени во ресторани каде се гледало Светското првенство. Полицијата се сомнева дека виновен за експлозиите е милитантскатагрупа Ел Шабах. Потпаролот на белата кука, Томи Витор изјави дека Соединетите Американски Држави се подготвени да и достават неопходна помош на Владата на Уганда.
XS
SM
MD
LG