Достапни линкови

logo-print

Петмина американски војници загинаа во Авганистан


Пет американски војници билe убиени денеска во одвоени напади во Авганистан, соопштуваат од мисијата ИСАФ. Тројца биле убиени во источен Авганистан во бомбашки напад, двајца во јужниот дел на земјата во одвоени бомбашки напади. Минатиoт месец загинаа 102 војници на заедничките сили во Авганистан, што го направи најсмртоносен месец од почетокто на војната во 2001-та.
XS
SM
MD
LG