Достапни линкови

logo-print

Иранскиот режисер Панахи ќе биде ослободен со кауција


Иранскиот јавен обвинител соопшти дека реномираниот режисер Џафар Панахи ќе биде ослободен со кауција. Панахи веќе една недела штрајкува со глад во затворот во Техеран. Режисерот бил приведен во март поради снимање на филм против режимот , за немирите во Иран кои следуваа по минатогодишните претседателски избори.
XS
SM
MD
LG