Достапни линкови

logo-print

Хашкиот осуденик Крстиќ претепан


Хашкиот осуденик генерал Радислав Крстиќ кој 35 годишната казна затвор ја отслужува во Британија, бил претепан, соопшти британското минситерство за правда. Се уште нема детали кои биле лицата кои упаднале во неговата ќелија. Генерал Крсиќе осуден за геноцидот во Сребреница.
XS
SM
MD
LG