Достапни линкови

logo-print

Русите ги ослободија сомалиските пирати


Руското министертво за одбрана соопшти дека ги ослободила сомалиските пирати кои беа уапсени при акцијата за ослободување на рускиот танкер. Според соопштението, пиратите биле ослободени поради тоа што немало основа според меѓународното право за нивно гонење пред суд.
XS
SM
MD
LG