Достапни линкови

logo-print

Црвениот Крст го осуди минирањето на Марјах од страна на Талибанците


Црвениот крст денеска ја осуди употребата на бомби - стапици од страна на Талибанците во регионот Марјах, во јужната провинцција Хелманд. Според Црвениот крст минирањето на областа има за цел да го спречи враќањето на бегалците кои го напуштија регионот поради борбите. Американските и авганистанските сили неодамна го ставија Марјах под своја контрола
XS
SM
MD
LG