Достапни линкови

logo-print

Цената на нафтата во февруари повисока за 12 насто


Цената на нафатата на њујоршкиот пазар само во текот на овој месец се зголеми на 12 насто. Вчера еден барел што ќе се испорачува во март чинеше над 79 долари. Ваквото зголемување на цената се објаснува со штрајкот на вработените во рафинериите во Франција, како и со растечките тензии околу иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG