Достапни линкови

logo-print

Иран блиску до договор за ураниумот?


Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки оцени дека има добри шанси за постигнување договор во врска со збогатувањето ураниум во странство за потребите на Иран. На конференцијата за безбедност во Минхен, Мотаки најави дека тоа би можело да се случи наскоро, но останува да се одреди колкаво количество на ураниум ќе биде испраќано на доработка.
XS
SM
MD
LG