Достапни линкови

logo-print

Терористичка организација одговорна за бомбата пред бирото на Симитис


Терористичката организација „Револуционерна ослободителна акција“ ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад пред канцеларијата на поранешниот грчки премиер, социјалистот Костас Симитис. Групата телефонски ја повикала приватната телевизиска станица Скај и ја презела одговорноста за нападот, јавија грчките медиуми.
XS
SM
MD
LG