Достапни линкови

logo-print

САД требале да ги предупредат другите земји за Абдуламуталаб


Јеменското министерство за информации соопшти денеска дека САД требале да ги предупредат другите земји дека името на Фарук Абдуламуталаб се наоѓа на безбедносната набљудувачка листа. Нигериецот во петокот се обиде да изврши терористички напад врз авионот кој летал од Амстердам кон Детроит. Министерството потврди дека тој престојувал неодамна во Јемен.
XS
SM
MD
LG