Достапни линкови

logo-print

Абдуламуталаб немал контакт со семејството


Семејството на Фарук Абдуламуталаб кој се обиде да изврши терористички напад на еден американски авион во петокот соопшти дека никој од нив не остварил контакт со него додека студирал во странство. Таткото на Абдуламуталаб пред два месеца го пријавил неговото исчезнување во домашните и странските безбедносни агенции. Семејството го опишало однесувањето на Абдуламуталаб, како несодветно за неговиот карактер.
XS
SM
MD
LG