Достапни линкови

logo-print

Канада ќе ја зголеми безбедноста на своите аеродроми


Канада соопшти денеска дека ќа ја зголеми безбедноста на аеродромите низ земјата, по вчерашниот неуспешнен обид за терористички напад на американски авион. Канадските официјални лица за транспорт најавиле дека поради мерките ќе има одложување и откажување на летовите и патниците да очекуваат долги редови на аеродромите.

XS
SM
MD
LG