Достапни линкови

logo-print

Путин ја обвини Грузија за бришење на советското минато


Рускиот премиер Владимир Путин упати критика до Грузија поради рушењето на еден споменик од Втората Светска Војна. Според Путин потегот е обид да се избрише советското минато на двете земји. 46 метри високиот бронзен споменик беше срушен во саботата во грузискиот град Куташи за на неговото место да се изгради парламент.
XS
SM
MD
LG