Достапни линкови

logo-print

Уште еден напад во Пешавар


Еден чувар бил повреден во денешниот напад во близина на една невладина организација во пакистанскиот град Пешавар. Според некои извештаи, станува збор за ракетен напад. Пешавар деновиве стана цел на интензивни напади откако пакистанската армија покрена офанзива против талибанците во пограничаниот регион со Авганистан.

XS
SM
MD
LG