Достапни линкови

logo-print

Атлетичарот Болт вдомил гепард


Најбрзиот човек на светот, атлетичартот Јусеин Болт, денеска во Кенија вдомил мал гепард, најбрзото животно на светот. Болт на гепардот му го дал своето име. Болт е светски рекордер на 100 и на 200 метри трчање, а во Кенија учествува во кампањата за заштита на човековата средина.


XS
SM
MD
LG