Достапни линкови

logo-print

Од свински грип во Украина починале 48 луѓе


Во Украина до свински грип досега починале 48 луѓе, изјавил претседателот Виктор Јушченко.Од новиот тип на грип, во Украина има повеќе од 150 илјади заболени


XS
SM
MD
LG