Достапни линкови

logo-print

Грузија ги обвини руските сили за киднапирање на 16 луѓе


Грузија денеска ги обвини руските сили за киднапирање на 16 жители од регионот Јужна Осетија. Портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Грузија, изјавил дека луѓето биле киднапирани вчера попладне додека собирале дрво за огрев.

XS
SM
MD
LG