Достапни линкови

logo-print

САД нема да постават антиракетни капацитети во земји кои не се во НАТО


Висок американски претставник задолжен за одбрана изјавил денеска дека Соединетите држави нема да постават против ракетни капацитети во држави кои не се членки на НАТО.Асистентот на американскиот секретар за одбрана, Александар Варшбов исто така рекол дека Вашингтон не размислува да формира воена база во Грузија. Руските власти беа загрижени што САД планираат да постават против ракетни бази во Грузија или во Украина


XS
SM
MD
LG