Достапни линкови

logo-print

Продолжи Собраниската расправа за демаркација со Косово


Македонското Собрание сеуште расправа за Предлог законот за ратификација на договорот за физичка демаркација на границата меѓу Македонија и Косово. Опозицијата обвинува дека властите дозволиле измени на границата и побараа да се процени колкав е безбедносниот ризик. Премиерот Никола Груевски изјави дека нема никаква причина за какво било стравување од Договорот за демаркација на границата со Косово со кој, како што рече се затвора големо политичко прашање.

XS
SM
MD
LG