Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Кишињев


Повеќе од дваесет луѓе добија полесни повреди по експлозијата во центарот на Кишињев, главниот град на Молдавија. Инцидентот се случил на плоштадот за време на прославата на денот на градот. Наводно, направата која експлодирала е граната и сеуште не се знае кој е одговорен за нападот.
XS
SM
MD
LG