Достапни линкови

logo-print

Тадиќ ја почнува посетата на САД


Претседателот на Србија Борис Тадиќ на првиот ден од неговата посета на Соединетите Американски Држави денеска во Охајо ќе разговара со претставници на српската дијаспора, како и со официјални претставници на оваа сојузна американска држава. Тадиќ вчера отпатува во САД, каде што до 26- ти овој месец ќе ја предводи државната делегација на Србија на 64- то заседание на Генералното Собрание на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG