Достапни линкови

logo-print

Венецуела ќе распореди руски проектилиПретседателот на Венецуела Уго Чавез изјави дека неговата земја наскоро ќе распореди руски проектили со дострел од 300 километри. Чавез, во говорот во Каракас не прецизира колку ракети купила Венецуела од Русија, нагласувајки дека нема намера никого да напаѓа, туку да ја брани земјата од сите закани.
XS
SM
MD
LG