Достапни линкови

logo-print

Акција против исламистите во Пакистан


Пакистанските сили соопштуваат дека денеска убиле најмалку 30 исламистички милитанти во областа Хибер, на границата со Авганистан. Тие велат дека во нападот го уништиле и главниот штаб на организацијата Лашкар е ислам.
XS
SM
MD
LG