Достапни линкови

logo-print

Починатиот јужнокорејски претседател ги зближува двете Кореи


Севернокорејскиот претставник, што присуствува на комеморацијата за починатиот поранешнен јужнокорејски претседател Ким Дае Јунг, повика на подобрување на односите меѓу двете Кореи.
Високата севернокорејската делегација во Јужна Кореја се сретна со претставници на власта во Сеул. Тоа е прва средба на толку високо ниво, по две години.
XS
SM
MD
LG